Kérdése van? Hívjon minket!

   +36304747111 / +36203540551

            Élő ügyfélszolgálat:

Hétfőtől-Péntekig 8.00-16.45-ig

Blog

A karikagyűrű története

Finibus Bonorum
A karikagyűrű története

Mielőtt egy életre választunk karikagyűrűt, fontos néhány dolgot tisztázni. Mint például miért pont a karikagyűrű ami összeköt minket?

A karikagyűrű már ősidők óta egy olyan szimbólum, ami az összetartást az örökké tartó soha véget nem érő szeretetet jelképezi. A karikagyűrű a világ egyik legismertebb szimbóluma, de mégis keveset tudunk a történetéről.

A története egészen az ókori Egyiptomig nyúlik vissza. Az első jegyűrűket a Nílus partján növekedő sás-, nád-, kákalevélből készítették. De  ezek a gyűrűk nem voltak tartósak és időtállóak így csontból, és bőrből készítették őket. Minnél drágább volt a gyűrű anyaga annál gazdagabb volt a férfi. A rómaiak is átvették ezt a hagyományt azonban náluk a birtoklást ,tulajdonlást jelképezte.Később a rómaiak már vasból készítették a gyűrűket és azt tartják, hogy ők voltak az elsők akik gravíroztak bele.A keresztények Kr. u. 860-ban kedték használni a jegygyűrűt házassági szertartásokon. Általában gazdagon díszítették őket gravírozott galambokkalvagy a jellegzetes, két összekulcsolt kézzel. Az egyház ezt nem nézte jó szemmel mondván a gyűrűk pogány befolyással bírnak ezért barbár szokássá nyilvánította a díszes gyűrű viselését, és csak egészen egyszerű karikagyűrűt engedélyezett. 

A XVIII. században szépen lassan szorították ki a különböző ékszerek a korábban szokásos jegyajándékokat. Ilyen volt például a jegykendő. A XIX-XX. század fordulóján még az volt a szokás hogy amikor a  vőlegény  gyűrűt adott a menyasszonynak, ő jegykendőt kapott.  A XX. században már a lányoknak adott ajándék gyűrűk szolgáltak a szerelem zálogaként. Ezek jellemzően ezüstből készültek.

Napjainkabn a  férfi két gyűrűt ad a menyasszonynak és egyet vesz magának, amit a házasságban is viselni fog.Manapság divat, hogy a vőlegény egy köves gyűrűvel kéri meg párja kezét, majd az esküvőre együtt vásárolnak karikagyűrűt.

Mielőtt egy életre választunk karikagyűrűt, fontos néhány dolgot tisztázni. Vigyázni kell, mert sok üzletben nem minden arany ami fénylik.

FELSOROLTUK NÉHÁNY FONTOS DOLGOT, ÉS TÉVHITET AMIRE ÉRDEMES ODAFIGYELNI, RÁKÉRDEZNI KARIKAGYŰRŰ VÁSÁRLÁSKOR. 

  1. Ha testsúlyingadozásra vagy hajlamos, akkor mindenképpen érdemes olyan gyűrűt választanod, mely később méretre igazítható, vagyis elsősorban egyszínű sárgaarany vagy fehérarany karikagyűrűt, melyben akár díszítő elem is lehet, csak fontos, hogy ez „betét” jellegű legyen, azaz a díszítés ne fusson körbe a gyűrűn.
  2. A nagyon hideg és a nagyon meleg időjárás is befolyásolhatja ujjunk méretét, illetve a napszak (pl. korán reggel duzzadtabbak az ujjaink) vagy a sportolás, miközben szintén megduzzadnak ujjaink.
  3. Nagyon fontos mindkét kezünkön lévő gyűrűs ujj lemérése... hiszen az esküvő után általában a jobb kézen hordjuk a gyűrűt. Ha a jobb és a bal kéz között nagy méretkülönbség van, akkor érdemes a jobb kéz gyűrűs ujjára rendelni az ékszert, hiszen, ha nem így teszünk az esküvőn nem fog felmenni az jobb kéz ujjára a gyűrű. Sajnos ilyen esetben az esküvő előtt is a jobb kézen kell hordani a gyűrűt.
  4. Ha az ujjperceknél erősebbek az izületek (bütyök), nagyon fontos, hogy a gyűrű mérete az izületi rész kerületéhez igazodjon, mert másképp se fel, se le nem fogod tudni venni.
  5. A mattírozott felületek idővel megkophatnak, kifényesedhetnek, de ékszerész segítségével visszaállítható a matt hatás (de ez a mintától is függ). Az ilyen felületű ékszereket érdemes fokozottan óvatosan viselni, dörzsöléstől, és erős fizikai behatásoktól óvni.
  6. A fehér arany gyűrűk esetében fontos tudni, hogy a fehér arany valójában egy kicsit sárgás árnyalatú. A fehér arany természetes környezetben nem létezik, ezt mesterséges úton állítják elő. Az ötvös mester az olvadt színarany tömbhöz hozzákever ezüstöt, palládiumot, és még egyéb ötvöző anyagokat (szigorú receptúra szerint). Ezek az anyagok az sárga színaranyat fehéres (ezüstös) színűre változtatják. De ez teljesen fehér soha nem lesz hiszen az alapanyag jelentős része sárga színű. Azt hogy a fehér (ezüstös hatást tökéletesen láttassák, a gyűrűt a gyártás végén ródiumozzák. A ródiumozás egy olyan felületi kezelés amely egy néhány 10 mikronnyi ródium réteget visz fel a kész ékszer felületére, amely egy csodálatos ezüstős, fémes acélos csillogást kölcsönöz az ékszer számára.
  7. A karikagyűrűket kérheted ródiumozva is, mely csillogóvá, fehérebbé teszi a fehérarany karikagyűrűket, de fontos róla tudni, hogy néhány évenként újra le kell ródiumoztatni gyűrűdet, mert idővel megkophat a  ódium bevonat. Ez az idő függ a gyűrű igénybevételétől is. Az utólagos ródium kezelés, nem drága folyamat, 1-2 ezer forintos befektetéssel vadonat újjá varázsolhatjuk ékszerünket.
  8. A karikagyűrűkbe rendelhetsz gravírozást is, örök emlék, ha gyűrűd belsejébe bele van írva házastársad keresztneve, vagy a nagy nap dátuma.
  9. Feleslegessé vált használt vagy megunt arany ékszereidet vidd magaddal, és számíttasd be az új ékszerek árába… így juthatsz a legkedvezőbb áron karikagyűrűidhez!
  10. Érdemes olyan fazont választani, amely belül domborított. A domború felület komfortosabb érzést nyújt a mindennapi viselet során.
  11. Fontos, hogy a többszínű gyűrűk esetében a gyűrű anyagában legyen színezett, nem pedig csak a felületében. A felületben színezett ékszerek viszonylag hamar elveszítik színüket.

Új digitális rendszerünkben könnyen és gyorsan választhatják ki az Önöknek legkedvezőbb modellt és ajánlatot. Lehetőség van a gyűrűk színének, színkombinációjának, kiválasztására is, de akár a szélességet is tudják módosítani. Így teljesen egyedi, személyre szabott darabok összeállítása is lehetséges. Részletekért kattintson ide 

​Időpont foglaló rendszerünkben, az Önök által megadott időpontban fogadjuk Önöket. Kényelmes diszkrét körülmények között választhatják ki álmaik karikagyűrűjét. Kerülje el a sorban állást, a várakozást. Foglaljon időpontot most.
Időpont foglalás itt--›